Panjur sistemleri

Panjur  nedir?

panjur-nedirPanjur,  güneşi  ve rüzgarı önleyen, ışığı  azaltmaya yarayan, açılıp kapanan  dar ve yatay  tahta, plastik  veya metalden yapılan pencereye takılan bir malzemedir. Günümüzde sık yaşanan hırsızlık sorunlarını  önlemeye yarayan açılır – kapanır pencerelere ve balkonlara takılan düzeneğe denir.

Panjpanjur-diyagramur nasıl seçilir?

Yüksek kalite ve teknolojiyle uyarlı olarak üretilen panjur sistemlerindeki yenilikler göze çarpıyor. Panjur seçerken isteklerimizi karşıladığından emin olmalıyız. Kalitesi, sağlamlığı, güvencesi , fiyatı uygun olması gerekir. Panjur sistemi sayesinde evinizi hırsıza karşı güvenle korursunuz. Kışın ısı kaybını önleyip  tasarruf sağlarken, yazın güneşi önleyip ortama serin ve ferah bir hava sağlar. Pencerelerimizi yağmur, çamur  ve dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Panjurları dilerseniz perde takmadan da  kullanabilirsiniz.

Panjurda nelere dikkat edilmelidir?

Panjurda dikkat edilmesi gerekenlerden biri  malzeme sağlamlığıdır. Malzeme sağlamlığı güvenlik açısından son derece önemlidir. Kaliteli olması, rahat kullanılabilir olması, uzun ömürlü olması , dış etkenlere karşı  dayanıklılık süreci  uzun olmalıdır. Yaz günlerinde kavurucu sıcaklardan kurtulmak istemez misiniz? Üretilen panjur sistemleri , konfor ve rahatlık sağlıyor. Her cepheye uyarlanabilir panjurlar evinize estetik ve şık bir görünüm katar.  Korunma , güvenlik, ısı yalıtımı gibi nedenlerden ihtiyacınızı karşılayacak panjurlar tercih edilmedir.

Panjur renkleri

paletlerPanjur renklerinde ral kataloğundan yararlanırız. Ral kataloğundan renkler seçip, panjur firmalarına iletebilirsiniz.

Panjur teknik detayları

Panjur sistemleri; alüminyum profillerden oluşan panjurlar içi dolu veya boş şekilde olabilirler. İçi dolu panellerde polüretan malzeme kullanılır. Bu sayede ısı ve ses yalıtımı sağlar.

Evim için panjur nasıl seçilir?

Evleriniz için panjur seçerken; pencerelerinizin ölçüleri alınır. Sonrasında isteğinize göre manuel veya motorlu tercihiniz sorulur. Manuel seçimlerde renk tercihinizi belirttikten sonra üretilir ve montajı sağlanır.

Motorlu seçimlerde ise biraz daha seçim olasılıkları artmaktadır. Panjurunuzun ölçü ve renk seçimini tamamladıktan sonra otomasyon kısmına geçilir. Hangi marka motor kullanılacağı teknik olarak panjurunuzun ağırlığına göre seçilirken, dayanaklılık ve uzun ömürlülük durumlarda iyi bir marka tercih edilebilir. Panjur motorları olarak, yerli, çin, italyan ve alman menşei olarak motor markaları tercih edilebilir. Burada bütçe ve tercihlere göre seçim tamamlanır. Genel olarak 2 yıl garantili sistemler olup, italyan ve alman markalarında bu süre daha uzun olabilmektedir.

Panjur bakımı nasıl yapılmalıdır?

Panjur bakım periyodik olarak teknik servislerce yapıldığında daha uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz. Kişisel olarak kullanımda dikkat etmeniz gerekenler ise;  panjur sisteminin altına herhangi bir öğe kalmamasına dikkat edilmeli ve motor aksamına müdahale edilmemelidir.

panjur-01 panjur-02

 

Bookmark and Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>