0212 258 72 51
0542 679 33 22

Yanakayar Fotoselli Kapılar

Hayatı kolaylaştıran ve insanlara hizmet eden en etkili ürünlerden biri de fotoselli kapılardır. Algılama sistemine bağlı olarak çalışan bu sistem asansör kapılarında, alışveriş merkezi girişlerinde, iş merkezleri girişlerinde kısacası birçok işlek olan noktada sık olarak kullanılmaktadır. Fotoselli kapılar tasarımlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Kullanılacak amaca göre tasarlanan bu kapılar hiç kuşkusuz teknolojinin en faydalı ürünlerinden biridir.

Fotoselli kapıların çeşitleri arasında dairesel, teleskopik yana kayar, hermetik, döner ve 90 derece açılır fotoselli kapılar bulunmaktadır. Genel olarak bu kapıların farklılıkları kullanılan yerin sirkülasyonuna ve alan genişliğine göre tercih edilmektedir. Bu kapılar arasında en geniş alanlarda ve daha lüks olarak görülen kapı türü dairesel ve döner kapılardır. Otel, alışveriş merkezi ve iş merkezi girişlerinde tercih edilen bu kapı tipinin en büyük avantajı ise bir anda oldukça fazla kişinin kapıdan giriş yapabilmesidir. Ayrıca dairesel bölümde kişilerin birikmesi ile içeri girenlerin sıra ile içeri alınmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede hem kapının önünde hem de içeride toplu bir kalabalığın oluşması engellenir. Hermetik fotoselli kapılar hastanelerde ameliyathane kapısı olarak ve sıklıkla yeni tasarım asansörlerde kullanılmaktadır. Tek kanat olarak açılan bu kapılar hava sirkülasyonunun önlenmesinin yanı sıra aynı zamanda çabuk açılıp kapanabilme özelliğini birlikte taşırlar. Teleskopik yana kayar kapılar biraz daha yavaş hareket eden ancak tam açılır formu olan fotoselli kapılar kategorisinde yer alır. Bu kapının otomatik kapı sistemi kullanılmak istenen her alana uygun formu bulunmaktadır. son dönemde en sık tercih edilir hale gelmiş olan 90 derece açılır fotoselli kapıların kullanım amacına tamamen uygun olmasının yanı sıra diğer modellere göre daha az alanda işlem sağlaması başlıca tercih nedeni olmaktadır. Tek kanat olarak açılan bu kapı türü üst kısımdan motorlu bir aksam tarafından çalıştırılmaktadır. Algılama sistemi sayesinde çalışan bu kapılar tek yönlü olarak hizmet verir. Çıkış yönüne ayrı, giriş yönüne ayrı olarak tasarlanan bu tür kapıların genel olarak tercih edildiği yerler ise kimlik kontrolü yapılan ve çeşitli kayıt işlemleri sağlanan yerlerde girişteki kalabalığı önlerken, çıkış yönünü ayırarak kolaylık sağlamaktır.

Fotoselli kapılar artık sadece lüks mekanların veya otellerin kapılarında değil, apartman girişlerinin ve hatta küçük çaplı ofislerinde giriş kapısı olarak tercih edilmektedir. Sadece giriş çıkış konusunda kolaylık anlamında olmayan fotoselli kapıların diğer bir avantajı ise sağlık açısından dokunmadan açılabilmesidir. Birçok kişinin elini sürdüğü kapı koluna dokunmadan açılır olması sağlıklı bir hijyen kuralı olan ellerin temizliğini desteklemektedir. Fotoselli kapıların hassasiyet düzeyi istenildiği gibi ayarlanabilir olmasının yanı sıra özellikle zor hava şartlarında hava perdesi görevi de görebilmektedir. Kullanılan binalara uygun renk ve malzeme seçenekleri ile tasarlanan fotoselli sistemler elektrik aksam ile çalışmakta ve ayar değişiklikleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

Yapılan Referans İşlerimiz

fotoselli kapı fotoselli kapı fotoselli kapı fotoselli kapı fotoselli kapı fotoselli kapı fotoselli kapı fotoselli kapı fotoselli kapı fotoselli kapı fotoselli kapı fotoselli kapı
Katalog

İndir

Hizmetlerimiz

Distribütörlüklerimiz

Paletler


Adres: Dikilitaş Sok. Yıldırım Ap. No: 6 / 1 Beşiktaş - Dikilitaş - İSTANBUL Tel: +90 212 258 72 51 Fax: +90 212 258 17 10

Br Kapı Teknolojileri - Tüm hakları saklıdır.

Yukarı