0212 258 72 51
0542 679 33 22

Yangın Kapıları

Doğal afetlerden biri olan yangın, kapalı alanlarda belirli sebeplere bağlı oluşabilmektedir. Ülkemizde yangından korunma ve yangınla mücadele konusunda birçok yaptırım uygulanmaktadır. Bu yaptırımların başında ise kalabalık ortamların alışveriş merkezlerin, kamu kuruluşlarının ve benzeri büyük yapıların yangın kapı sistemi kullanması zorunludur. Zorunlu olmayan noktalarda ise can ve mal güvenliği için tercih edilmesi önemlidir.

Yangın kapıları üstün güvenlik sistemleri ile donatılmıştır. Tek ve çift açılır seçenekleri dışarıdan kilitli olsa bile içeriden direk açılabilme özelliğine sahiptir. Tek açılır kapılar sağ ve sol açılır seçenekleri ile üretilmektedir. İç ve dış taraftan başlayan yangının diğer tarafa 3 saat boyunca geçmesini engelleyen bu tasarımlar özel contaları sayesinde gaz sızdırmaz özellik ile tasarlanmıştır. Dekorasyona uyum sağlaması için farklı renklerde üretilmektedir. Galvarizli çelikten üretilen bu kapılara ısıya dayanıklı cam takılabilmektedir. Kolay açılabilen kapı koluna sahip olan yangın kapılarının tamamı dışarı açılır şekilde tasarlanır. Genel olarak yangın merdiveni veya direk dışarı çıkan yönlerde monte edilir. Yangının başlama ısısı olarak kabul edilen 74 derece ve üstündeki ısılarda direk otomatik olarak kapanma sistemi ile çalışan bu kapı sistemleri açılma sonrasında tekrar kapanma özelliğine sahiptir.

Can ve mal güvenliği için tüm yangın çıkışlarında tercih edilmesi gereken önemli bir ürün olana yangın kapıları tasarım ve kullanım açısından farklı ebatlarda ve özelliklerde üretilmektedir. Genel olarak ısıya olan duyarlılıkları aynıdır. Geniş alanlarda çift açılır tercih edilebilmesinin yanı sıra küçük çıkışlarda tek açılır tercih edilebilmektedir. Yangın kapılarının bir diğer özelliği binadaki diğer yangın sensörlerine bağlanabilme özelliğidir. Yangın alarmı çaldığı anda devreye giren kapı sistemi dışarıdan kitli olsa bile anında alarm sayesinde içeriden açılır konuma gelecektir. Hayat kurtaran çözümler arasında yer alan yangın kapıları hem modern, hem kullanışlı formları ile üretilmektedir.

 FONKSİYONLAR ( STANDART )

 1. 3 saate kadar yangının diğer bölümlere geçmesini önleyen özel sistem
 2. Can ve çalışma güvenliğini sağlayan kontrollü kapanma sistemi
 3. 51 mm ya da 76 mm genişliğinde panel seçenekleri
 4. İstenilen RAL boyalı

OPSİYONEL AKSESUARLAR

 1. Panik bar
 2. Sıcak duman contası
 3. İç kol
 4. Dıştan buton
 5. Dıştan kilit
 6. Şifreli geçiş ünitesi
 7. Binanın yangın alarm sistemine ve diğer güvenlik sistemlerine bağlanabilme özelliği
 8. Panellerde pencere seçeneği
 9. Her türlü bina otomasyonuna adaptasyon sistemi
Katalog

İndir

Hizmetlerimiz

Distribütörlüklerimiz

Paletler


Adres: Dikilitaş Sok. Yıldırım Ap. No: 6 / 1 Beşiktaş - Dikilitaş - İSTANBUL Tel: +90 212 258 72 51 Fax: +90 212 258 17 10

Br Kapı Teknolojileri - Tüm hakları saklıdır.

Yukarı